مشاوره پیش از ازدواج

معمولا زوجین بعد از یک مراسم پر زرق و برق و یک ما حصل ( ماه عسل ) رویایی با ذهنی رویا زده وارد زندگی مشترک میشوند .  خیلی ها اظهار می کنند که بعد از سپری شدن چند ماه اول از زندگی سقف رویاهایشان بر سرشان خراب شده است !!

وقتی زوجین از دو خانواده مختلف با آداب و رسوم و فرهنگی متفاوت کنار هم قرار می گیرند، وارد دنیای ناشناخته ای میشوند . آنها معمولا با علائق هم ، خط قرمز ها و همچنین مسئولیت های زندگی مشترک ، آشنا نیستند ، گاهی حتی جنگ قدرت راه می افتد و هر کدام دنبال تغییر دیگری و برگشتن به فضایی آشنا و مشابه خانواده اصلی خود هستند .

تفاوت های مهم در انتخاب همسر و ازدواج :

وجود تفاوت در بین افراد و به ویژه زن و شوهرهای خیلی طبیعی است و نباید انتظار داشته باشیم که زوجین د ر زندگی مشترک مثل هم فکر کنند و یا رفتارهای آنان کاملا شبیه به هم باشد.

آگاهی از تفاوت های فردی :

دختر و پسرهایی که با آگاهی ار تفاوت های فردی ، وارد یک زندگی مشترک شده اند ، با چالش های کمتری در زندگی روبرو میشوند زیرا سطح انتظارات خود را از طرف مقابل، بر این مبنا تنظیم می کنند.

تفاوت در اعتقادات معنوی :

مرد و زنی که از نظر رعایت و پایبندی به امور معنوی هم عقیده و هم تراز نیستند ، زندگی بی دغدغه ای نخواهند داشت، بنابراین در امر ازدواج ، بعد اعتقادی بویژه جنبه های معنوی آن بصورت خاص مورد توجه قرار گیرد و زن و شوهر مطمئن شوند که در حوزه اعتقادی با هم تفاوت نظر ندارند  .

تفاوت طبقاتی ( کفو بودن ):

در ترکیب فکری جامعه کنونی برخی از روشنفکر ها، معمولا به تفاوت ها طبقاتی از منظر اقتصادی ، فرهنگی ، اعتقادی و … اهمیت زیادی قایل نیستند و تلاش می کنند خود را با تفاهم و همکاری تضمین کنند ، گاهی همین اختلاف سطح مشکل آفرین می شود . زیرا با توجه به برتریت اقتصادی ، اجتماعی و … یکی از طرفین موجب احساس ضعف و ناتوانی را در دیگری بروز بدهد که در نتیجه سبب شکل گیری  تعارضات و درگیری ها بشود .

مرکز مشاوره علیا با داشتن مشاوران با تجربه و کاردان در حوزه پیش از ازدواج در کنار شماست و مطمن هستیم که مشاوره زوجین در قبل از ازدواج از بروز آتی خیلی از مسایل و مشکلات خواهد کاست .

مشاوران مرکز در حوزه پیش از ازدواج

سرکار خانم رعنا آقازاده

کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی حوزه فعالیت: پیش از ازدواج ، زوج درمانی ، خانواده ، استرس شغلی ، طلاق سوابق...

مشاهده رزومه

سرکار خانم دکتر معصومه سیفی

دکتری روانشناسی تربیتی  حوزه  فعالیت :مهارت زندگی ، مشاور خانواده ، قبل از ازدواج سوابق آموزشی و اجرایی دبیر و...

مشاهده رزومه

سرکار خانم مهری صداقت

کارشناسی ارشد روان شناسی تربیتی        حوزه فعالیت : مشاور خانواده ، زوج درمانی  عضو سازمان نظام روانشناسی...

مشاهده رزومه